2025 yil 28-29 yanvar kunlari Chirchiq shahrida migrantlar oilasidagi ayollar uchun ikkinchi biznes-trening o'tkazildi.
«Chirchiq shahri aholisi o'rtasida mehnat migratsiyasi xavfini kamaytirish va migrantlar oilalaridan bo'lgan ayollar o'rtasida tadbirkorlik faolligini oshirish» loyihasi "INTILISH" RATM NNT tomonidan BOMKA 10 dasturi doirasida amalga oshirilib, migrantlar oilalaridan bo'lgan ayollar uchun tadbirkorlik bo'yicha bir qator treninglar o'tkazmoqda.
📊Treningda ishtirokchilar o'zlarining kichik korxonalarini tashkil etish, biznes-reja tuzish va taqdim etish va biznes yuritish asoslari bo'yicha bilimlarga ega bo'ldilar, marketing asoslari va turli xil biznes modellarini o'rganishdi.
❗️Ishtirokchilar, shuningdek, Loyiha doirasida o‘tkaziladigan biznes g‘oyalar tanloviga o‘z biznes-rejalarini taqdim etish imkoniyatiga ega bo‘ldilar. Mazkur tanlovda g‘olib bo‘lgan uch nafar ishtirokchiga o‘z kichik biznesini ochish va yuritishda ko‘mak beriladi.
Ushbu nashr Yevropa Ittifoqi tomonidan BOMCA 10 grant loyihasi boʻyicha moliyalashtirildi. Uning mazmuni faqat “INTILISH” RATM NNTning javobgarligida boʻlib, Yevropa Ittifoqi yoki BOMCA 10 dasturining fikrlarini aks ettirmaydi.